خانه وبلاگ ویپ روتر (router)

روتر (router)

نتیجه تصویری برای روتر چیست

روتر چیست ؟

آیا تا به حال نام این دستگاه را شنیده اید ویا حتی از تفاوت مودم با روتر اطلاعی دارید

ما در این مقاله سعی داریم تا روتر را به زبانی ساده تر و گوشه از هزاران قابلیت این دستگاه را برای شما بازگو کنیم.

روتر به زبان ساده کار هدایت و مدریریت بسته های داده را دارد که به مقصد مناسب برسند.

اما چگونه این کار را انجام می دهد؟

روتر به هر یک از دستگاه های موجود در شبکه ip   آدرس می دهد تا در زمانی ارسال و دریافت داده ها مبدا و مقصد خو را بدانند و اینکه با این کار روتر از درست ارسال شدن بسته داده اطمینان حاصل می کند.

اکنون به نظر شما روتر و مودم با هم چه تفاوتی دارند؟

نتیجه تصویری برای router vs modem

روتر و مودم در دنیای جدید تکنولوژی بسیار به نزدیک شده اند به صورتی اکه افراد معمولی که زیاد اطلاعاتی در این باره ندارند متوجه تفاوت آن ها نخواهند شد اما کسانی که در گذشته با اینترنت سر کار داشته اند تفاوت این  دو را تا حدی می دانند.

برای متصل شدن به اینترنت از طریق سرویس‌دهنده‌ی اینترنت خود (ISP) احتیاج  به مودم دارید، همچنین برای برقراری ارتباط بین دستگاه‌های خود در شبکه (از جمله مودم) نیازمند روتر هستید. با این کار، روتر به مودم و دستگاه‌های شما اجازه‌ی انتقال داده‌ها به جاهای مختلف را می‌دهد. مودم واسطه‌ای است که داده‌های شما را به اینترنت ارسال کرده و پاسخ را برای شما دریافت می‌کند.

از آنجایی که زبان رایانه‌ها با زبان اینترنت متفاوت است، نیاز به یک مودم دارید. رایانه‌ها و تلفن‌های همراه با سیگنال دیجیتال اربتاط برقرار می‌کنند، در حالی که اینترنت بر اساس سیگنال آنالوگ کار خود را انجام می‌دهد.

مودم تمامی این سیگنال‌ها را به قالب مناسب تبدیل می‌کند. شاید جالب باشد که بدانید نام مودم از همین ویژگی آن گرفته شده است. در واقع عبارت «Modem» از ترکیب دو کلمه‌ی «Modulator» به معنی «تلفیق کننده» و «Demodulator» به معنی «تفکیک کننده» گرفته شده است. تبدیل این سیگنال‌ها به سیگنال مناسب کار اصلی مودم است

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با مفاهیم روتر بیشتر آشنا کنیم در آینده با بیان مبانی تخصصی تر راحتی درک مفاهیم را به شما هدیه دهیم.

اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *