خانه وبلاگ آموزشی ارتباط از راه دور با دفتر

ارتباط از راه دور با دفتر

یکی از نیازهایی که در خیلی از سازمان‌های خصوصی نیاز دارند ارتباط از راه دور توسط اینترنت است که روش‌های مختلفی برای ایجاد این ارتباط از طریق اینترنت وجود دارد که میتوان از نرم افزارهایی استفاده کرد ، به طور مثال میتوانم از Anydesk، Team Viewer را نام ببرم .

در روش های دیگر ما نیاز داریم که یک آدرس برای فرستادن درخواست ارتباط به دفترمان داشته باشیم که بهترین آن داشتن Ip Static است که میتوانم توسط آن از سرویس‌هایی مانند Remote Desktop ، File Sharing، Citrix و غیره استفاده کنیم.

برای این که بتوانیم از این سرویس ها در خارج از دفتر استفاده کنیم یا باید درخواستمان را که به سمت دفتر ارسال میشود را به سمت سرویس‌دهنده ارسال میکنیم که برای این کار یا باید Port Forward انجام بدهیم یا DMZ را فعال کنیم.

در روش دیگر ما میتوانیم سرویس وی پی ان راه اندازی کنیم ، این سرویس را توسط یک دستگاه که سر راه شبکه داخلی و اینترنت می‌باشد فعال میکنیم که بهترین و کم هزینه‌ترین آن استفاده از روتربوردهای میکروتیک است ، برای استفاده از آن سمت سیستم یا پلتفرمی که میخواهیم به دفتر متصل شویم یک کانکشن ایجاد کرده و درخواستمان را به سمت آدرس دفتر ارسال میکنیم ، در صورت صحیح بودن اطلاعات ارسالی ، یک کانال بین ما و سرور وی پی ان برقرار میشود و ما میتوانیم به تمام دستگاه‌هایی که تنظیمات آن درست باشد متصل شویم و یک ارتباط امن برقرار کنیم و از سرویس‌های خود استفاده کنیم.

افرادی که از سرویس Voip در سازمان خود راه‌اندازی کردند به آنها پیشنهاد میکنیم که از سرویس وی پی ان برای استفاده داخلی از راه‌دور استفاده کنند.

راه ساخت کلاینت را میتوانید در ادامه همین مطلب یاد بگرید و توسط آن به دفتر ارتباط مستقیم برقرار کرده و مشکل بعد مکانی را از بین ببرید.


در نظر داشته باشید برای ارتباط با دفتر خود باید آدرس دفتر خود را در کانکشن وارد کنید که برای این کار اول نوع سرویس خودتون را بسته به نوع کانکشن بین PPTP و L2TP انتخاب کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

در مرحله بعد در قسمت مشخص شده آدرس یا IP دفترتان را وارد کردنید در صورتی که از سرویس PPTP استفاده میکنید OK انتخاب کنید و در صورتی که از سرویس L2TP استفاده میکنید به قسمت Security برید.

گزینه Advanced Settings را انتخاب کنید.

در قسمت Key رمز عبور مخصوص سرویس L2TP را وارد کنید و با کلیک روی دکمه OK در دو مرحله جلو آمده به قسمت اول برگردید.

بر روی دکمه Connect کلیک کرده و در صفحه باز شده در قسمت Username کلمه عبور و در قسمت Password رمز عبور کاربری خودتان را وارد کنید و بر روی Connect کلیک کنید، در صورتی که تمام موارد درست وارد شود به دفتر متصل میشود و در مرحله اول به جای Connect کلمه Hungup جایگزین میشود که در صورت نیاز به قطع ارتباط این گزینه را انتخاب کنید و ارتباط را قطع کنید.

در صورتی که Save this user name and password for the following users را تیک بزنید کلمه عبور و رمز عبورتان ذخیره میشود.


برای ساخت داخلی روی تلفن‌های هوشمند با سیستم عامل اندرید نیز مراحل زیر را دنبال کنید.

در صورتی که کانکشن مورد نظر به صورت PPTP باشد مراحل قسمت های زیر را پر میکنیم

و در صورتی که از سرویس L2TP استقاده میکینم در قسمت type گزینه L2TP/IpSec PSK را انتخاب کرده و همانند شکل زیر قسمت‌های مورد نظر را پر میکنیم

بعد از انجام مراحل بالا میتوانید با انتخاب کانکشن مورد نظر و کلیک بر روی Connect در صورت صحیح بودن تمام موارد با نمایان شدن Connected در کنار کانکشن ساخته شده ارتباطتان برقرار میشود.


اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *